ISO9001:2015
 
 

BAB Araştırma Mikroskobu

Ergonomik yapıya sahip, kullanımı kolay ve sağlam bir mikroskoptur.
Bu mikroskop çeşitli temel uygulamalar için geliştirilmiştir. Sonsuza düzeltmeli optik sisteme sahiptir,Günlük işlerden bilimsel araştırma, biyolojik, histolojik, patolojik, ilaç kimya araştırmalarında ve klinik muayenelerde ayrıca, eğitim amaçlı olmak üzere öğrenciler için tasarlanmıştır,Floresan ve diğer taçmanlar takılabilir özelliktedir.

ÜRETİCİ OLMANIN AVANTAJLARI kullanılarak Aşağıdaki özellikler projeye göre değişebilir.

Başlık:Trinoküler/Binoküler Sidentopf başlığı, eğimi ergonomik kullanım açısından 30° derece ve 360° döner. gözler
arası mesafe 47-75mm arasında ayarlanabilir özelliktedir. Gözlem yüksekliği (34mm)ayarlanabilir

Revolver: Mikroskobun 4/5 objektif yuvalı, bilyalı yataklar üzerinden sonsuz dönüşlü, her objektif yuvası stoperlirevolveri vardır. Çalışma yapılan objektif dışındaki diğer objektifler dışa veya iç taraf gövdeye bakar pozisyonda ayarlanabilir.

Mekanik Tabla: Mikroskobun mekanik XY tablası 2 adet numune tutan ileri-geri ve sağa-sola hareket eden milimetrik (0,1mm vernier)taksimatlı Sağ/sol el kontrollü 212mm × 149mm
hareket aralığı 77mm × 56mm. Preperat tutuculu.

Kondanser: N.A. 1.25 değerinde ayarlanan abbe tipi. Bu kondanser yüksekliği ayarlanabilir.Büyütme değerleri etiketlidir. Filtreli

Buradaki özellikler ihale kapsamında değerlendirilemez. BAB projeye veya özel istege göre ürün(mikroskop) üretecek donanım ve teknik bilgiye sahiptir

Optik
Sonsuz Optik Sistem tasarımı, temel olarak optik performansı ve çok yönlülük de önemli bir gelişmedir. Fluore Objective, NIR Plan APO, Super Plan APO objective, Extra Field Plan APO objective, Metallurgical Plan Objective, Reflected IC EPI, CF160 Plan Objective gibi bir çok objektifler proje ve müşteri istegine göre dizayn edilir.
Mikroskopumuz Sonsuza Düzeltmeli Optik Sisteme ve renk sapmaları düzeltme özelliklerine sahipdir(Infinity Corrected Optical System)
Başlık
Mikroskobun eğimi ergonomik kullanım açısından en az 30 derece olan Trinoküler Başlık vardır. Başlıkta alın ve gözler arası mesafe 50-76mm dir.

Sizin tercihiniz 45 derece ise lütfen bildiriniz.

Oküler
Mikroskobumuzun 1 çift süper geniş saha 10X değerinde okülerleri vardır.Tüp Yolu uzunluğu 180, Ancak optik durumuna göre 200 de kullanılır. Okülerin F.N değeri 22'dir Sol oküler yuvası üzerinden diyoptri ayarı vardır.

Nosepiece(Objektif Tutucu)
Mikroskobumuzun 5 objektif yuvalı, bilyalı yataklar üzerinden sonsuz dönüşlü, her objektif yuvası stoperli revolvere sahitir. Çalışma yapılan objektif dışındaki diğer objektifler iç tarafa gövdeye bakar pozisyonda dizayn edilmiştir.

Objektif
Mikroskobumuz belirtilen "INFINTY PLAN AKROMAT" objektifleri sahiptir ve bu objektifler aşağıdaki değerleri taşımaktadır.Bu objektifler ile Fluoresan , Aydınlık alan , karanlık alan çalışmaları değiştirilmeden yapar.
INFINTY PLAN AKROMAT 4X N.A. 0.10 W.D. 18.50mm
INFINTY PLAN AKROMAT 10X N.A. 0.25 W.D. 10.60mm
INFINTY PLAN AKROMAT 20X (yaylı) N.A .0.40 W.D. 1.20mm
INFINTY PLAN AKROMAT 40X (yaylı) N.A 0.65 W.D. 0.60mm
INFINTY PLAN AKROMAT 100X (yaylı,yağlı) N.A. 1.25 W.D. 0.15mm


Stage
175*145mm Mekanik Stage,Hareket Aralığı : 75*50mm, Metal Dişli
Mikroskobumuzun aynı anda 2 adet numune tutan ileri-geri ve sağa-sola hareket eden milimetrik taksimatlı Mekanik Şaryosu vardır. Dişli metal ve dayanıklıdır.

Fokuslama
Mikroskop'ta fokuslama , gövdenin her iki yanında bulunan kaba ve ince knobları ile yapılr. İnce fokuslama hassasiyeti yaklaşık 1 mikron aralığındadır. Kaba fokuslama knobunun sertliği ayarlanabilir ve Fren sisteme sahiptirr.

kondansatör
Abbe kondansatör: NA=1.25, ayarlanan Swing-out akromatik tipte kondanseri vardır. Bu kondanserin yüksekliği mikroskobun hem sağ, hem de sol tarafından ayrı ayrı düğmeler ile ayarlanmalıdır.

Filtre
Blue

Işık
Mikroskopta aydınlatma 24Volt, 3480Lümen, 2500saat ömürlü LED
İsterseniz halojen lambada kullanırız Ancak 100w halojen lamba 1950 Lümen ışık üretir ve ömrü Led lambaya göre çok kısadır..

Opsiyonlar

Faz kontrast

Multi-Purpose Phase contrast Condenser: NA:1.25, Phase contrast observation from 10X to 100X and Dark-field observation from 10X to 40X is allowed