ISO9001:2015
 
 

BAB Bs200Doc Yarı Otomatik Görüntü İşleme ve analiz Sistemi

Asbest Görüntülerini Analiz etmek için gerekli donanım ve yazılım
1-BAB Phase Contrast Mikroskop
2-BAB USB Mikroskop Kamera
2-BAB Bs200Doc Yarı Otomatik Yazılımı


BAB Bs200Doc yazılımı görüntülerinizi otomatik olarak kalibrasyon yaparak size bire bir ölçüm degerleri ile rapor hazırlar. Gerekli matematiksel parametre sonuclarını ve istatistik degerlerini hesaplar. Kullanıcı isterse verileri word,excel gibi yazılımlara aktarır.

BAB Phase Contrsat Mikroskop Led ışık kaynagı ve PH Plan Objektiflerle mükemmel görüntülerinizi inceleyebilirsiniz, Ergonomik yapısı ile kullanıcı yormaz. Yerli üretici olmamızdan dolayı fiyat ve kalite avantajı sağlar.

numune slaytlarını NIOSH 7400 'A' sayma kurallarına göre, diğer bir deyişle tüm lifler .5 µm ve fiber çapına bakılmaksızın 3: 1 en-boy oranı ile hesaplanır


Destek: Yazılımda veya donanımda sorabileceginiz herhangi bir soruyu direk sorabilir ve kesin cevap alırsınız.

Geometrik kalibrasyon

Ölçüm sonuçlarını nanmikron, mikrometre, milimetre, santimetre, metre, kilometre vs. tüm ölçüm biriminde yapmanız mümkündür. BAB Bs200pro yazılımı kalibrasyonu otomatik yapar.

Bs200doc Ölçüm Parametreleri

Ölçüm parametrelerinin tümünü aynı anda seçip ölçüme başlayabilirsiniz. Eğer tüm parametrelerin ölçümünü yapmak istemiyorsanız seçim yapabilirsiniz.
Formül alanına mevcut parametrelerle formül yazabilirsiniz.

BAB Görüntü Operasyonları

Görüntülerinizi iyileştirmek için kontrast, ışık durumu ayarları, gama gibi görüntü iyileştirici filtreler kullanabilir ve işlem sonrasında eş zamanlı izleyebilirsiniz. Bunların dışında görüntü iyileştirici birçok hazır filtreler ve efektler mevcut olup, bunun dışında kullanıcı kendi oluşturabileceği filtreleri kullanabilir.
Görüntüleriniz üzerinde bazı uygulamalar yapmak istiyorsanız (görüntü iylieştirme, Işık ayarları, Kontrast vs) BAB Bs200pro yazılımının Görüntü operasyonları özelliğini kullanmazı öneririz.

BAB Bs Görüntü Ede Etme

® Bs200ProP Görüntü analiz sistemi bir çok kanaldan görüntü elde eder. Elde edilen görüntüleri, kullanıcının istediği bir klasöre veya oluşturmuş olduğu görüntü veri tabanına kaydeder. Mikroskop(kamera ile), tarayıcı gibi dış kaynaklardan görüntü elde etmek çok kolaydır.
BAB Bs200Pro yazılımı Direct Show & Twain sürücülerini destekleyen tüm Kamera / Tarayıcı gibi donanımlardan görüntü elde etme özelliğine sahiptir.
Görüntüleri kaybetmeden (donanımın özellikleri baglı olarak) canlı olarak görüntüler ekranıza gelecektir. İster tek tek görüntüler Jpeg, bmp vs. formatında kaydedin,isterseniz Video formatında kaydediniz.

Bab Bs Arşiv

Elde etmiş olduğunuz görüntüleri bir veri tabanında tutabilirsiniz. Her bir görüntü grubu için bir veri tabanı oluşturabilirsiniz. Oluşturulan veri tabanında bir görüntüye ait bilgileri kaydedebilirsiniz. Görüntüleri görüntü galerisi şeklinde izleyebilirsiniz.

Görüntülerinizi oluşturcagız bir veri tabanında arşivleyebirisiniz. Bu arşivleme sayesinde çalışma gurupları oluşturabilir ve görüntülerinize hızlı ulaşabilirsiniz.
Sorgulama yapabilirsiniz.

Her görüntü için detay bilgi yazabilirsiniz.

BAB BsRapor

Kullanıcı, kendi belirleyeceği biçimde rapor hazırlayabilir. Oluşturulan raporu, resim olarak saklayabilir veya e-mail olarak yollayabilirsiniz. Raporunuzu yazıcıdan çıktı olarak alabilirsiniz