Tr En
  ISO9001:2015
 
 
Please Click to Share

 

Matematik Müh. İsmail Yaray

2014-03-27

Değerli kardaşımın başarısını paylaşmak, büyük bir mutluluktur. Mikroskop ve bilgisayara görüntü aktarımıyla ilgili yapmış olduğu programları sayesinde laborantların işlerini büyük ölçüde kolaylaştıran bir çalışmaya imza atmıştır. Bu çalışmasının devamını beklerken, dünya çapında bir çalışma değerinde olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Babacan UĞUZ seninle gurur duyuyorum.

Doç.Dr. Zafer ÖZYILDIZ

2014-03-17

Öncelikle yerli ürünlerin kalitesi ve servisinin hızlı ve etkili çözümleri konusundaki tereddütleri bertaraf ediyor. Fiyatının uygunluğu etiket bağımlılığından kurtarıyor. Ben Harran Üniveritesinde Bab çift kafalı mikroskop ve manuel kullanımlı BAB yazılımı deneme şansını buldum. ÖZellikle Babacan beyin ürettiği çözümler, yaklaşım tarzı verdiği güven duygusu ürünlerini tercih etmemde %50 etkili. Yazılım kesinlikle bir harika bu işlerle uğraşanlara kesinlikle tavsiye ediyorum. En derin sevgi ve saygılarımla

Prof.Dr.Tolga Güvenç

2012-11-29

2006'dan beri BS200pro kullanıyorum. Program sürekli güncelleniyor ve güncellemeler ücretsiz indiriliyor. tüm soru ve sorunlarınıza anında karşılık buluyorsunuz. Daha ne istenir ki?

Nizamettin YAZICI

2012-06-10

Verdiği destekten ve yardımlarından dolayı teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.
İyi ki varsınız...

Tuğba İnanç Gök

2010-05-25

karyological studies on plant chromosomes
Tuğba İnanç Gök /ODTÜ Plant Systematics LAB
inancgok@gmail.com

Mikroskop Türü : BAB Research Microscope
BAB mikroskoplarını ve analiz sistemini kullandığım için kendimi gerçekten şanslı hissediyorum. Henüz mikroskoplar çıkmamışken BAB analiz sistemiyle, bulduğum kromozomları ayrıntılı olarak inceliyordum ancak BAB mikroskoplarını kullanınca benim çektiğim kromozom fotoğraflarının ne kadar flu olduğunu bir kez daha fark ettim. En çok sıkıntı çekilen konu mikroskoptaki görüntünün bilgisayara aktarılıyorken yeterince netleşememesidir, ancak BAB kameraları gerçekten çok hızlı ve görüntüyü çok net bir şekilde bilgisayara aktarıyor, bu şekilde analizde kolaylaşıyor.Uzun saatler boyunca mikroskopta kromozom taramama rağmen ergonomik yapısı sayesinde,daha rahat çalışıyorum ve gözlerim yorulmuyor.Özellikle benim gibi küçük kromozomlu bitki gruplarıyla çalışan herkese tavsiye ediyorum. Sayın Babacan Uğuz ada bu hizmeti bize sunduğu için çok teşekkür ediyorum.

Tuğba İnanç Gök /ODTÜ Plant Systematics LAB

Prof.Dr. İlhami Çelik

2010-03-11

Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Başkanı 42031 Kampüs/KONYA
icel@selcuk.edu.tr

Çalışma Konusu : İmmün sistem, biyoseramik biyomateryaller, elektromanyetik alanların biyolojik etkileri
Babacan beyi hep olumlu düşünen yönü, iyi kalpliliği ve üstün ticari zekasıyla tanıdım. Öyleki, görüntü analiz programını, bir telefonla hiç bir ücret talep etmeden kullanmak üzere verdi ve bu program kullanılarak danışmanlığımda bir doktora tezi tamamlandı. Sonuçta ne mi oldu? Aynı anda biri bana diğeri bir başka fakülteye olmak zere 2 program birden alındı.

Krizin vurduğu bir ülkede ve hatta dünyada, mikroskop sektörü gibi hassas bir sektöre girmek büyük yürek ister ki, Babacan bey bunu başardı. Bir de stereo mikroskobunda LED aydınlatma teknolojisini tercih etmesi kenidisinin teknolojiyi ne düzeyde takip ettiğini ve düşüncelerinin ne kadar ileriye dönük olduğunu gösteriyor.

Laboratuar mikroskobu ve araştırma mikroskoplarının objektif mercek kalitesi ve kondansör ucu (tip) lenslerinin yenilenmesiyle rakipleriyle boy ölçüşebilecek düzeyde olduğunu yakından biliyorum.

Ergonomi, performans ve özellikle de fiyat yönünden oldukça iyi durumdalar. Özellikle araştırma mikroskobunun floresans özelliği de dikkate alındığında bu durum daha da belirginleşiyor.

Bilindiği gibi optik ve dijital elektronik sistemlerde servis hizmeti önemli, belki de en önemli unsurdur. Mesela ben son aldığım mikroskop ve görüntüleme sistemiyle yaşadığım problemde muhatap dahi bulamadım. Babacan Beyle böyle bir sorun yaşanmayacağına eminim.

Her başlangıç ümitlerle dolu olduğu gibi zorlukları da içinde barındırır. Ümidim o ki, ülkemiz bilim insanları bu cesur girişimi detekler ve bu filiz gelişip büyüyerek dünya çapında bilinen ve tercih edilen bir marka olur.

Başarı dileklerimle, bu girişimi tekrar kutlarım.

Prof.Dr. İlhami Çelik

Yard. Doç. Dr. İbrahim Hakkı CİĞERCİ

2010-03-09

Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi

Mail

Çalışma Konusu : Genotoksisite, Comet Assay

Mikroskop Türü : BAB Research Microscope

Babacan Beyle bölümümüzce gerçekleştirdiğimiz \"Elektroforez Teknikleri ve Uygulamaları\" Çalıştayı münasebetiyle tanıştım. İyi kalpli, paylaşımcı ve güleryüzlü...
Neden BAB Mikroskop? sorusuna vermiş olduğu cevaplara katılmamak elde değil. Gerçekten muadilleriyle yarışacak kadar yüksek kalitede ve bir o kadar uygun fiyat, kullanım kolaylığı...
Bütün bu özelliklerin üzerine tamamlayıcı olarak Image Analysis System ini de eklediğiniz zaman geriye ne mi kalıyor? Tabi ki çalışmak.
Bir matematikçi olarak biyoloji gibi tıp gibi bilim dallarına ürünlerinizle çalışma kolaylığı sağlamanızdan dolayı size teşekkür ederim.
Çalışmalarınızda ve işlerinizde kolaylıklar dilerim.

Doç. Dr. Esra Martin

2009-10-05

Çalışma Konusu : Plant Cytogenetics
Selçuk Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Biyoloji Bölümü, Meram-Konya
esramartin@gmail.com

Türkiye de oldukça mükemmel bir yazılıma sahip Image Analysis Systemini ilk defa kullananlardan biri olarak Babacan Bey minnettarım. Şu an sizin sistem aracılığı yaptığımız Uluslararası yayınlarımız müthiş bir ilgi ile karşılanmakta...Image Analysis System de olan başarınızı Mikroskop dünyasında da görmemiz ayrıca bizi onurlandırdı. Mikroskoplarınızın teknik açıdan mükemmel olduğunu ve kesinlikle ihtiyacı olan tüm akademisyen arkadaşlarıma hiç tereddüt etmeden almalarını tavsiye ediyorum.
İyi ki varsın Babacan Bey

Alparslan ZENGİN

2009-02-11

mail

Çok sevindim. Daima ilklere imza atmayı severdin, şimdi de öyle olmuş.
Çalışmalarının bol kazançlar sağlamasını temenni ederim.

Üretiminiz hayırlı olsun sırtın yere gelmesin.

Sevgilerimle,

Alparslan ZENGİN